Návrh zahradního osvětlení

Návrh zahradního osvětlení je koncepční postup, kterým je nejlépe pověřit zahradního architekta a s ním konzultovat Vaše představy o osvětlení právě té Vaší zahrady. Stejně tak je možné se obrátit přímo na nás a my Vás celým procesem návrhu zahradního osvětlení rádi provedeme.

Po vypracování a odsouhlasení konceptu osvětlení je pak vlastní technické řešení - tj. návrh kabelových rozvodů, volba a umístění transformátorů již rutinní záležitostí. Pro Vaši představu jak může celý proces probíhat jsme si vypůjčili návrh koncepce tzv. osvětlených stěn Light Walls dělících stěn malých zahrad řadových domků.

Light Walls

Světelné stěny jsou zajímavým trendem posledních let a jsou dobrým příkladem toho,  jak lze využívat a zajímavě kombinovat výrobky in-lite trochu odlišným způsobem. Firma in-lite pracuje i na mnoha dalších konceptech, které jsou vždy neotřelými příklady, jak lze k zahradnímu osvětlení přistupovat.

Malé zahrady kladou zvýšený důraz na architektonické řešení tak, aby i při svým skromných rozměrech vytvořily dostatečnou intimitu a přinesly pocit soukromí.

Rozsáhlé plochy oplocení, ať už jde o ploty dřevené nebo zděné, však mají díky své velké ploše a barevnému pojetí výrazný vliv na způsob vnímání celé zahrady. Vhodně volené zahradní osvětlení může výrazně posílit nejen vnímání rozměru vlastní zahrady, ale má i zásadní vliv na celkovou atmosféru. A v našem příkladě volba osvětlení určuje účinek vnímání oplocení a jeho vliv na celkový charakter zahrady. A s různými svítidly in-lite lze dosáhnou velmi zajímavých výsledků.


Pocit bezpečí
Lidé se podvědomně cítí v bezpečí, a to obzvláště večer, tam, kde mají pocit určitého prostoru kolem sebe. To jistě platí i o vlastní zahradě. Je velmi příjemné pohlédnout do světelného tunelu vlastní zahrady, který rozšiřuje vlastní plochu obývaných prostor v domě i mimo jeho stěny. Stejně tak je důležité zajistit i ve večerních hodinách bezpečný pohyb po zahradě. I to má na vnímání bezpečí svůj vliv. Obě funkce jsou kombinovány v řešení, kde jsou svítidla in-lite citlivě zapuštěna do dělící stěny, zesilují vnímání hloubky zahrady, jemně zvýrazňují strukturu dělící stěny a současně nenápadně nasvětlují zahradní chodník. Ideální volbou pro toto řešení jsou svítidla FISH EYE 100, která umožňují dokonalé zapuštění svítidla, zajišťují tlumené příjemné světlo a díky nastavitelným čočkám lze světelné kužele dokonale sladit.

 

 

Pohled do hloubky zahrady
Jednoduché osvětlení, které přináší do zahrady směrové akcenty a vede Váš pohled dále do zahrady světelnou linkou, která je vytvořena zajímavě instalovanými svítidly řady CURV (novinka 2012), která nabízejí velmi čisté a nevšední tvarové provedení a díky zajímavým světelným efektů s nepřímým osvětlením dávají Vaší zahradě osobitý charakter.

V tomto případě je zahradní cesta osvětlena jen nenápadně a to přispívá k hloubkovému vnímání celé zahrady.

 

 

 

 

 

Rytmický akcent
V zahradní architektuře se často pokoušíme určité rozměry zahrady akcentovat např. opticky prodloužit a zvětšit hloubku vnímání. Zde má zahradní osvětlení svoji nezastupitelnou roli a může výrazně přispět k dosažení požadovaného účinku. Rytmickým umístěním menších svítidel ve dvou paralelních řadách dosáhneme velmi efektního a přitom citlivého architektonického účinku a současně výrazně podpoříme vnímání hloubky zahrady, která se jeví jako větší. Je důležité zvolit jemná svítidla, která nevyzařují nadbytek světla a poskytují nám tak střídání světla a stínu jako zajímavého kontrastu. V tomto konkrétním příkladě jsou použita svítidla CUBID, která tento požadavek beze zbytku splňují.

 

 


Jako kniha pohádek
Moderní osvětlovací technologie umožňuje poměrně snadno převést monotónní plochu dělící stěny na hvězdné moře malých světelných bodů a dát tak zahradní zdi téměř pohádkovou atmosféru. Tohoto delikátního efektu dosáhneme citlivým nerovnoměrným rozmístěním malých světelných bodů tvořených LED svítidly in-lite DB-LED s minimální spotřebou energie a přesto dostatečným světelným výkonem pro dosažení požadovaného efektu.


 

 

 


 

Energeticky úsporné LED svítidla in-lite jsou ideální pro nejrůznější aplikace, tak jak bylo naznačeno na těchto příkladech. Možnosti použití jsou však téměř neomezené. Systém in-lite je založen na bezpečném napětí 12 voltů a tak je jeho instalace snadná a rychlá. A díky velké flexibilitě je možné systém snadno doplňovat a rozšiřovat.

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 5 plus 8?*: