Reference zavlažovacích systémů - zahrady rodinných domů

Zahrada rodinného domu - Olomouc

Systém je celkem rozdělen na 8 nezávislých zón. Dělění na zóny respektuje rozdílné nároky na závlahovou dávku na plochy orientované na jihozápad resp. na severovýchod. Výrazně osluňené plochy tak lze zavlažovat ve zcela jiném režimu oproti plochám, které jsou větší část dne zastíněny. Nedochází tak k podmáčení ploch a spotřeba vody je tak minimalizována.

Zdrojem vody je studna na pozemku s automatickou čerpací stanicí o výkonu 3,5m3/h s výstupním tlakem 4,0 bary.

Automatické ovládání centrální jednotkou RAIN BIRD STP doplněnou čidlem srážek RAIN BIRD RSD-BEx. Největší předností jednotky je velmi rychlé a zároveň jednoduché ovládání, veškeré informace o nastavení programů je přehledně zobrazeno na displeji jednotky. Typ RAIN BIRD STP samozřejmě umožňuje celou řadu provozních režimů včetně manuálního provozu.

Instalováno celkem 80 rozprašovacích postřikovačů RAIN BIRD 1804SAM se zpětným ventilem s nastavitelnými rozprašovacími tryskami RAIN BIRD VAN. Výsuv postřikovačů je 100mm takže jsou vhodné i pro trávníky, které jsou sečeny na vyšší výšku. Nastavitelné trysky RAIN BIRD řady VAN pak dovolují velmi přesné seřízení závlahy, takže nedochází k přestřikům na zpevněné plochy, terasy a chodníčky. Výsledkem je perfektně zavlažený, svěží zelený trávník - to vše při minimální spotřebě vody.